Biznes i Turystyka

Strona główna

 Kontakt

Redakcja

Oficyna Wydawnicza
Rem Script Sp. z o.o.
ul. J. Olbrachta 118 D lok. U1
01-373 Warszawa
tel/fax: (22) 825 54 19

redakcja@biznesiturystyka.com.pl

Festiwal Zakupów w Stambule 2017

Stambuł to miasto, gdzie spotyka się wiele kultur, gdzie łączą się dwa kontynenty, którego atmosfera przyciąga turystów z całego świata. W lipcu będą mieli oni kolejny powód, aby zawitać w jego progi – od 1 do 16 lipca będzie trwał tam Festiwal Zakupów, idealna atrakcja dla miłośników zakupów!


Turcja od dawna uważana jest za raj dla turystów kochających zakupy, ale w lipcu to miasto zafunduje swoim gościom prawdziwe zakupowe szaleństwo! W festiwalu bierze udział ponad 120 centrów handlowych, które rozmieszczone są w całym mieście. Każde z nich przygotowało wspaniałe obniżki cen, nawet do -70%, dzięki czemu każdy znajdzie coś na swoją kieszeń. Do zdobycia są produkty znanych na całym świecie luksusowych marek, ale także wyroby lokalnych rzemieślników, bowiem w tym wydarzeniu biorą udział także największe i znane każdemu turyście bazary, w tym ponad 500-letni Grand Bazaar. Targowiska, centra handlowe, a nawet niewielkie stoiska na ulicach szczególnie dbają o swoich klientów w tym czasie – do zaoferowania mają przede wszystkim pamiątki, ubrania, a także biżuterię czy wyroby garncarskie. Poszukiwacze przygód kulinarnych również będą zadowoleni – w ofercie lokalnych sprzedawców, jak co roku, pojawią się tradycyjne przyprawy, turecka kawa i herbata, a także cała gama krajowych słodyczy, ze słynnym lokum na czele. Każdy miłośnik piękna zamkniętego w przedmiotach i dobrej kuchni znajdzie coś dla siebie!
Festiwal zakupów w Stambule to jednak nie tylko święto wszechobecnej konsumpcji. Wydarzeniu temu towarzyszą liczne spotkania z kulturą i sztuką. Szansę na zaprezentowanie się w „Strefach Projektowych" mają zarówno artyści tureccy jak i ci pochodzący z zagranicy. Uczestnicy Festiwalu będą mieli okazję obejrzeć liczne wystawy, pokazy mody, występy czy warsztaty projektantów. Koncert w przerwie od zakupów? Tak, to możliwe właśnie w Stambule!

fot.: Biuro Radcy ds. Kultury i Informacji Ambasady Turcji

 BiT poleca

 Nowe technologie

 Hotele

 Restauracje

 Ośrodki turystyczne