Biznes i Turystyka

Strona główna

 Kontakt

Redakcja

Oficyna Wydawnicza
Rem Script Sp. z o.o.
ul. J. Olbrachta 118 D lok. U1
01-373 Warszawa
tel/fax: (22) 825 54 19

redakcja@biznesiturystyka.com.pl

Wyjątkowe wyróżnienie dla załogi Stena Spirit

Polska załoga statku Stena Spirit została wyróżniona przez fundację Stiftelse Sveriges Sjömanshus (Fundacja Szwedzkiej Marynarki Handlowej), przyznającą nagrody w branży żeglugowej, za wzorową postawę marynarzy.


Otrzymaną nagrodę pieniężną w wysokości 20 000 koron szwedzkich kapitan Adam Kędziora wraz z załogą przekazali na rzecz Hospicjum dla Dzieci „Bursztynowa Przystań” w Gdyni.
11 maja br. w szwedzkim Goeteborgu, w siedzibie Stiftelse Sveriges Sjömanshus, na ręce kapitana Adama Kędziory przekazano doroczną nagrodę fundacji. Jest to pierwszy przypadek, aby polska załoga otrzymała takie wyróżnienie. Nagroda została przyznana za doskonałą postawę marynarzy podczas zdarzenia na pokładzie Stena Spirit z sierpnia 2016 roku. Załoga statku Stena Spirit we wzorowy sposób opanowała zadymienie na pokładzie, dzięki czemu żaden z pasażerów nie doznał uszczerbku na zdrowiu, a cała akcja została przeprowadzona bardzo sprawnie. Fundacja Stiftelse Sveriges Sjömanshus, której celem jest miedzy innymi zachęcanie do zwiększenia bezpieczeństwa i przyczyniania się do działań mających na celu poprawę jakości życia na pokładach statków,  przyznając wyróżnienie, doceniła tym samym znakomitą postawę całej załogi Stena Spirit.
Kapitan Adam Kędziora powiedział podczas uroczystości –  Jestem zaszczycony mogąc odebrać tę nagrodę za wzorową postawę załogi Stena Spirit. Szczególne podziękowania należą się załodze za ich wyjątkowe zaangażowanie w zapobieganie zagrożeniom, z jakimi możemy spotkać się na morzu.
Finansowa część wyróżnienia (20 000 koron szwedzkich, czyli około 9 000 zł) trafiła w całości do Hospicjum dla Dzieci „Bursztynowa Przystań”. Dyrektor hospicjum, ks. Grzegorz Miloch odebrał nagrodę od kapitana Adama Kędziory na pokładzie statku Stena Spirit. – Dziękuję za ten piękny gest. Pieniądze z przekazanej przez załogę Stena Spirit nagrody wspomogą codzienne funkcjonowanie hospicjum i umożliwią nam pomoc nieuleczalnie chorym dzieciom – powiedział ks. Miloch.
fot.: Stena Line

 BiT poleca

 Nowe technologie

 Hotele

 Restauracje

 Ośrodki turystyczne